Światowej sławy fizyk doktorem honoris causa UJ

Prof. Larry McLerran otrzymał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. - W każdym miejscu, gdzie pracował, gromadził wokół siebie grupy młodych naukowców, których wciągał w swoje badania, dając im jednocześnie wolną rękę, jeżeli chcieli zająć się inną tematyką. Przyciągał ludzi o różnych charakterach, z różnych kultur, istotną mozaikę etniczną, jaką można znaleźć tylko w USA - podkreślił w laudacji prof. Michał Praszałowicz.
więcej o Światowej sławy fizyk doktorem honoris causa UJ
12 maja 2016 - Święto Uniwersytetu

Z okazji Święta Uniwersytetu w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, którego kulminacyjnym momentem było wręczenie złotego medalu „Plus ratio quam vis" znakomitemu reżyserowi i doktorowi honoris causa UJ Andrzejowi Wajdzie.
więcej o 12 maja 2016 - Święto Uniwersytetu
Marek Kondrat gościem Salonu All In UJ

7 maja Salon All In UJ miał zaszczyt gościć Marka Kondrata, wspaniałego, ciepłego człowieka, miłośnika wina, reżysera, ale przede wszystkim aktora filmowego i teatralnego, współpracującego z Wajdą, Olgą Lipińską, znanego m.in. z kultowej już roli Adasia Miauczyńskiego w filmach Marka Koterskiego „Dom wariatów", „Dzień świra" i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami".
więcej o Marek Kondrat gościem Salonu All In UJ
Trzecia edycja hiphopowego festiwalu Style Season

Partnerem wydarzenia był Uniwersytet Jagielloński, przełamując tym samym schematy, jakoby kulturę uliczną i uniwersytecką dzieliły zbyt wysokie progi.
więcej o Trzecia edycja hiphopowego festiwalu Style Season
Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach

10 kwietnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie filmowe organizowane przez studentów ze Stowarzyszenia All in UJ.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach