Władca emiratu Szardża uhonorowany złotym medalem 'Plus Ratio Quam Vis'

15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany złotym medalem 'Plus Ratio Quam Vis'

Jesienna edycja targów edukacyjnych – Salon Maturzystów 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych, przedstawiciele Centrum Promocji i Komunikacji oraz Działu Rekrutacji na Studia wzięli udział w jesiennej edycji targów edukacyjnych – Salonach Maturzystów 2019.
więcej o Jesienna edycja targów edukacyjnych – Salon Maturzystów 2019

Konferencja: Time Crystals and Related Phenomena

W dniach 4-6 września 2019 roku ponad 100 fizyków z całego świata spotkała się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, aby dyskutować na temat kryształów czasowych, tj. wyjątkowego stanu materii, w którym atomy są zdolne do samoczynnej reorganizacji tworząc struktury krystaliczne w czasie.
więcej o Konferencja: Time Crystals and Related Phenomena

W Auditorium Maximum UJ zainaugurowano nowy rok akademicki

Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
więcej o W Auditorium Maximum UJ zainaugurowano nowy rok akademicki

Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

27 września Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytet Jagielloński. Sale laboratoryjne i wykładowe zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy przez jedną noc w roku chcieli wcielić się w rolę naukowca.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ