Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Gra planszowa: „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”, cena: 100 zł

Gra planszowa: „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”, cena: 100 zł

Gra planszowa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przenieś się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa i zostań jedną z historycznych postaci – Jadwigą Andegaweńską, Władysławem Jagiełłą, Kazimierzem Wielkim lub kardynałem Zbigniewem Oleśnickim. Zbuduj najstarszy polski uniwersytet słynny na całą Europę!

 

Akcja gry rozgrywa się na przełomie XV i XVI stulecia, okresu przypadającego na czas rozkwitu krakowskiej uczelni. Celem gry jest założenie uniwersytetu z 4 wydziałami: sztuk wyzwolonych, medycyną, prawem i teologią. Pierwszy z graczy, który utworzy wszystkie wydziały – wygrywa! W drodze do zwycięstwa należy gromadzić fundusze, pozyskać uczonych, pokonać rywali i piętrzące się przeszkody.

Planszówka nie wymaga posiadania wiedzy historycznej. Wydarzenia opisane na kartach pozwolą każdemu zaznajomić się z dziejami nauki europejskiej i wpisującą się w nie historią krakowskiej Alma Mater. W trakcie rozgrywki można poznać m.in. ciekawostki historyczne na temat uniwersytetu, artefakty z epoki, informacje o wybitnych uczonych tamtego okresu, jak również dowiedzieć się o obyczajach przybliżających charakter średniowiecznego środowiska akademickiego i Krakowa.

Gra będzie atrakcyjna zarówno dla pasjonatów planszówek, historii, ale także osób lubiących rywalizację i dobrą zabawę. Tu liczy się nie tylko szczęście, ale także strategia, także powodzenia!

Liczba graczy: 2 do 4
Gra dla użytkowników 12+
Czas rozgrywki: 45 – 80 minut

Gra posiada certyfikat Eco Friendly Gage co oznacza, że gra została zaprojektowana i wykonana z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Dotyczy to zarówno doboru surowców i materiałów jak i samego procesu produkcji.

Autorami gry są pracownicy Muzeum UJ Collegium Maius: Marcin Bojda oraz twórcy historiUJemy: Anna Lohn-Pieróg i Łukasz Pieróg.