Uniwersyteecki Test Coopera

17 września odbył się pierwszy Uniwersytecki Test Coopera. Najmłodsza uczestniczka testu miała skończone zaledwie 3 lata, a najstarszy uczestnik - 88. Na stadionie pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi. W teście czynny udział wzięła także prorektor UJ ds. rozwoju prof. dr hab. Dorota Malec, pokazując, że w życiu codziennym poza pracą naukową liczy się również dbałość i troska o kondycję fizyczną.
więcej o Uniwersyteecki Test Coopera
Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2016 rozpoczęty

W dniach 26-27 września w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyły się spotkania w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2016. Uniwersytet Jagielloński był Współorganizatorem tej największej w Polsce edukacyjnej kampanii informacyjnej.
więcej o Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2016 rozpoczęty
Robot rehabilitacyjny dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

W sobotę 10 września pod hasłem „wyBIEGAM poMOC” na krakowskich Błoniach odbył się V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, w którym na linii mety stanęło około 3 tys. uczestników. Dzięki organizacji wydarzenia zebrano niebagatelną kwotę ponad 200 000 złotych na zakup innowacyjnego robota rehabilitacyjnego dla szpitala w Prokocimiu. Uniwersytet Jagielloński był Partnerem wydarzenia.
więcej o Robot rehabilitacyjny dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Światowe Dni Młodzieży 2016

W dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku w Krakowie odbywały się Światowe Dni Młodzieży (w skrócie ŚDM). ŚDM to spotkania młodych katolików z papieżem.
więcej o Światowe Dni Młodzieży 2016
Doroczne śniadanie profesorskie w Collegium Maius UJ

Głównym punktem śniadania profesorskiego jest każdego roku wykład, o wygłoszenie którego tym razem poproszony został prof. Andrzej Białas – honorowy profesor UJ i prezes Polskiej Akademii Umiejętności. Tytuł wystąpienia brzmiał „Natura boi się próżni".
więcej o Doroczne śniadanie profesorskie w Collegium Maius UJ