Uniwersytet Jagielloński rozszerzył grono samodzielnych badaczy

22 maja 2018 roku o godzinie 9.30 i 12.00 w Auli Collegium Maius miały miejsce uroczyste promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Obie uroczystości rozpoczynały się od wejścia orszaku do Auli. Zgodnie z tradycją uformowali go w kolejności: promowani, laudatorzy, dziekan oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po zajęciu miejsc głos zabrał rektor prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, witając zebranych oraz wymieniając nazwiska promowanych. Następnie laudatorzy, wywoływani kolejno przez dziekana prof. dr hab. Macieja Małeckiego przedstawiali sylwetki habilitantów. Ci po wysłuchaniu laudacji najpierw odbierali dyplomy a później gratulacje z rąk: rektora, dziekana i laudatora. Przedostatnim punktem każdej z dwóch promocji było wygłoszenie przez jednego z habilitantów podziękowań. Uroczystości zakończył rektor W. Nowak. Zwracając się do promowanych pogratulował im osobistego sukcesu i dotychczasowych osiągnięć naukowych. Ponadto poruszył również kwestię szczególnej odpowiedzialności za całokształt działań i postaw wiążących się z otrzymaniem tytułu doktora habilitowanego. Odwołując się natomiast do wielowiekowej tradycji udzielił też zgody na wspólne biesiadowanie po uroczystości, co wywołało żywą reakcję ze strony zebranych. Ostatnim akcentem uroczystości było wykonanie wspólnej fotografii pamiątkowej.

Wiecej informacji na: www.uj.edu.pl oraz fotoreportaż godzina: 9.30 i 12.00