Uroczyste promocje habilitacyjne

24 maja 2018 w Auli Collegium Maius dyplomy doktorów habilitowanych odebrali reprezentanci aż czterech wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. O godzinie 9.30 w uroczystości udział wzięli najpierw przedstawiciele wydziałów: Biologii oraz Geografii i Geologii. Natomiast o godzinie 12.00 pojawili się z kolei reprezentanci wydziałów: Farmaceutycznego oraz Nauk o Zdrowiu.

Zgodnie z tradycją obie uroczystości poprowadzili: prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ oraz dziekani. O godzinie 9.30 byli to: dr hab. Małgorzata Kruczek, prof. dr hab. Bolesław Domański. Natomiast o godzinie 12.00: dr hab. Jacek Sapa, prof. UJ oraz prof. dr hab. Tomasz Brzostek. Promocje rozpoczęły się od uroczystego wejścia orszaku do Auli. Uformowali go w kolejności: promowani, laudatorzy, dziekani oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po zajęciu miejsc głos zabrał rektor W. Nowak, witając zebranych oraz wymieniając nazwiska promowanych. Następnie laudatorzy, wywoływani kolejno przez dziekanów przedstawiali sylwetki habilitantów, którzy po wysłuchaniu laudacji najpierw odbierali dyplomy a później gratulacje z rąk: rektora, dziekanów i laudatora. Przedostatnim punktem każdej z dwóch promocji było wygłoszenie przez jednego z habilitantów podziękowań. Uroczystości zakończył rektor W. Nowak. Pogratulował on badaczom kolejnego osobistego sukcesu. Jednocześnie poruszył kwestię szczególnej odpowiedzialności wiążącej się z otrzymaniem tytułu doktora habilitowanego. Zgodnie z wielowiekowym zwyczajem udzielił też zgody na wspólne biesiadowanie po uroczystości oraz zaprosił wszystkich do wspólnej fotografii pamiątkowej.

Więcej informacji na: www.uj.edu.pl.prom1, www.uj.edu.pl.prom2 oraz fotoreportaż godzina: 9.30 i 12.00.