Wirtualne Salony Maturzystów 2021

W dniach 16 - 28 września UJ uczestniczył w Salonach Maturzystów. Spotkaliśmy się z maturzystami na wirtualnych Salonach: Lubelskim i Podkarpackim, Śląskim, Krakowskim, Łódzkim i Świętokrzyskim oraz Dolnośląskim i Opolskim. Podczas każdych targów Uniwersytet miał swoje wirtualne stoisko w godzinach od 09.00 do 15.00, na którym można było porozmawiać na czacie z pracownikami z CPiK i CD. Na wirtualnym stoisku UJ można było pobrać i obejrzeć materiały promocyjne, wykłady, filmy, prezentacje, ulotki, etc.
więcej o Wirtualne Salony Maturzystów 2021
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

W dniach 28-29 września 2021 r. Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ we współpracy z Global Trends Lab POB Society of the Future zorganizowała międzynarodową konferencję online pt. Innovative Security Governance: Interdisciplinary Perspectives. Była to trzecie wydarzenie w cyklu Jagiellonian Interdisciplinary Securty Conference (poprzednie miały miejsce w Krakowie w latach 2015 i 2018).
więcej o The 3rd Jagiellonian Interdisciplinary Security Conference, Innovative Security Governance: Interdisciplinary Perspectives.
Zaszczytne wyróżnienia dla zasłużonych uniwersyteckich chemików

27 września w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Wydiału Chemii UJ odbyło się uroczyste posiedzenie rady wydziału, podczas którego uhonorowano troje wybitnych chemików związanych z UJ. W Auli Jagiellońskiej Collegium Maius nastąpiło wręczenie srebrnego medalu "Plus Ratio Quam Vis" prof. Krystynie Dyrek oraz odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratów prof. Zofii Stasickiej i prof. Romana Dziembaja.
więcej o Zaszczytne wyróżnienia dla zasłużonych uniwersyteckich chemików
"Wojenna Odyseja Schindlerowców" - spotkanie w Collegium Novum

22 września 2021 w Auli Collegium Novum UJ odbyło się wyjątkowe wydarzenie - spotkanie uczniów szkoły nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu z Panią Bronisławą Horowitz-Karakulską.
więcej o "Wojenna Odyseja Schindlerowców" - spotkanie w Collegium Novum