Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Konferencja naukowa "Język polski – między tradycją a współczesnością"

W dniach 27-29 maja 2021 roku odbyła się konferencja naukowa zorganizowana z okazji stulecia Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.
więcej o Konferencja naukowa "Język polski – między tradycją a współczesnością"
Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Filologicznego, które odbyły się 15 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego
Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Andrzeja Chwalby

Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Andrzeja Chwalby
Promocje habilitacyjne wydziałów BBiB oraz Biologii

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Wydziału Biologii, które odbyły się 10 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów BBiB oraz Biologii