Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Andrzeja Chwalby

Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nadanie prof. Andrzejowi Chwalbie tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego, które w nazwie zawiera myśl przyświecającą całokształtowi działalności najstarszej polskiej uczelni, odbyło się w obecności rektora UJ prof. Jacka Popiela, prezydenta miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, przewodniczącego Rady Uczelni prof. Jacka Purchli i dziekana Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisława Sroki.

Uroczystość stanowiła także okazję do wręczenia prof. Chwalbie księgi pamiątkowej zatytułowanej "Pytać mądrze. Studia z dziejów społecznych i kulturowych", która została wydana pod redakcją Barbary Klich-Kluczewskiej i Anny Czocher. Tom zawiera 22 teksty napisane przez przyjaciół i uczniów Profesora.

Fotorelacja została zamieszczona na stronie www.uj.edu.pl.