Profesor Wojciech Żurek doktorem honoris causa UJ

25 października do grona doktorów honorowych Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączył profesor Wojciech Żurek. Wybitny specjalista w dziedzinie fizyki kwantowej uhonorowany został najwyższą godnością przyznawaną przez uniwersytet podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni, które odbyło się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Profesor Wojciech Żurek doktorem honoris causa UJ
Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ

15 października 2021 r. doktorat honoris causa najstarszej polskiej uczelni nadano prof. Reinerowi Schmidtowi, wybitnemu niemieckiemu specjaliście w dziedzinie prawa publicznego, prawa gospodarczego i prawa ochrony środowiska, byłemu profesorowi wizytującemu UJ, współinicjatorowi i organizatorowi współpracy naukowej pomiędzy wydziałami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Augsburgu.
więcej o Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ
Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji

14 października zwołane zostało uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. W tym roku odznaczenia państwowe przyznano niemal 300 pracownikom najstarszej polskiej uczelni. Gratulacje, życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów w twórczej pracy naukowej, badawczej, dydaktycznej oraz organizacyjnej złożył im rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji
Human Week – III Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz z Urzędem Miasta Krakowa zorganizował w dniach 4-8 października 2021 roku „HUMAN WEEK”- III Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości mieszkańców Krakowa w kwestii zagrożeń jakie mogą wywołać problemy psychiczne.
więcej o Human Week – III Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego
Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, autorka przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków książek, które doczekały się międzynarodowego uznania w postaci wielu nagród, m. in. takich jak Międzynarodowa Nagroda Bookera, Nagroda im. Jana Michalskiego, ponadto dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike”, pisarka dwukrotnie nominowana do amerykańskiej National Book Award, została 7 października uhonorowana tytułem doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego