Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ

15 października 2021 r. doktorat honoris causa najstarszej polskiej uczelni nadano prof. Reinerowi Schmidtowi, wybitnemu niemieckiemu specjaliście w dziedzinie prawa publicznego, prawa gospodarczego i prawa ochrony środowiska, byłemu profesorowi wizytującemu UJ, współinicjatorowi i organizatorowi współpracy naukowej pomiędzy wydziałami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Augsburgu.

Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydował się nadać prof. Reinerowi Schmidtowi najwyższą godność honorową uczelni na wniosek Wydziału Prawa i Administracji. Tytuł przyznany został w szczególności za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie prawa publicznego, prawa gospodarczego i prawa ochrony środowiska, aktywną współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim, przede wszystkim z jego Wydziałem Prawa i Administracji, a zwłaszcza współorganizację od 2001 roku cyklicznych polsko-niemieckich seminariów oraz współredagowanie serii wydawniczej „Krakauer-Augsburger Rechtsstudien”, a także za promowanie w Niemczech polskiej nauki i kultury. Recenzentami w postępowaniu o nadanie tytułu doktora honoris causa byli prof. Marek Górski z Uniwersytetu Szczecińskiego i prof. Andrzej Kidyba z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tytuł nadany został w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w Collegium Maius, któremu przewodniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.

Więcej szczegółów i fotorelacja na stronie www.uj.edu.pl.