Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczelnia świętowała rocznicę założenia przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Główne uroczystości odbyły się w piątek 10 maja 2019 roku. Rano w Katedrze Wawelskiej reprezentanci władz rektorskich i dziekańskich złożyli wieńce i kwiaty na grobach Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Czwarta edycja konkursu „Mądra Książka Roku”

Czwarta edycja konkursu „Mądra Książka Roku” znalazła swój finał w trakcie gali, która odbyła się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w czwartek, 25 kwietnia. Tym razem główną nagrodę otrzymała książka „Mikrobiom” autorstwa Eda Yonga. Z kolei w kategorii dla dzieci, nagrodę otrzymała ksiązka „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych”, której autorami są Katarzyna Gładysz, Paweł Łaczek, Nikola Kucharska i Joanna Wajs.
więcej o Czwarta edycja konkursu „Mądra Książka Roku”
Spondeo ac Polliceor

11 kwietnia 2019 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego znowu zabrzmiały te oto słowa przysięgi, które zgodnie z tradycja wypowiadają promowani doktorzy. Tym razem zaszczyt ten przypadł reprezentantom czterech wydziałów UJ. W pierwszej turze o godzinie 9.00 były to wydziały: Biologii oraz Geografii i Geologii. W drugie turze o godzinie 12.00 do promocji przystąpili zaś przedstawiciele wydziałów: Filologicznego oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Spondeo ac Polliceor
Profesor sir Leszek Borysiewicz  uhonorowany godnością doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Umacnianie nauki polskiej na arenie międzynarodowej, rozwój badań nad wirusami, osiągnięcia w zakresie immunoterapii, zaangażowanie w debatę nad wykorzystaniem komórek macierzystych i wkład w promocję Uniwersytetu Jagiellońskiego na świecie to zaledwie kilka z licznych osiągnięć prof. sir L. Borysiewicza, które zaowocowały przyznaniem mu tytułu doktora honoris causa UJ.
więcej o Profesor sir Leszek Borysiewicz uhonorowany godnością doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uroczyste promocje doktorskie

4 kwietnia 2019 roku o godzinie: 9.00, 10.30 oraz 12.00 w Auli Collegium Novum odbyły się promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Uroczyste promocje doktorskie