Human Week - II Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz z Urzędem Miasta Krakowa w dniach 5-9 października 2020 roku zorganizował „Human Week - II Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego”.
więcej o Human Week - II Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego
Akademicki Dzień Pamięci. 81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom

6 listopada społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z członkami pozostałych krakowskich uczelni wspomina zmarłych profesorów. Uroczystości, które od 6 lat obchodzone są jako Akademicki Dzień Pamięci, wyrosły z potrzeby upamiętnienia ofiar Sonderaktiom Krakau - przeprowadzonej 6 XI 1939 podstępnej akcji gestapo, w wyniku której 183 profesorów krakowskich uczelni zesłało uwięzionych i wywiezionych do obozu koncentracyjnego.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. 81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom
Bądź bezpieczny na UJ

W ramach akcji "Bądź bezpieczny na UJ", pracownicy Centrum Promocji i Komunikacji rozdawali studentom uniwersyteckie maseczki ochronne. Akcja obejmowała również zaopatrzenie budynków UJ w plakaty oraz naklejki przypominające o zachowaniu środków bezpieczeństwa w czasie trwającej pandemii.
więcej o Bądź bezpieczny na UJ
Tydzień Mózgu 2020 „Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku”

W dniach 19-24 października 2020 r. odbył się, przesunięty z marca, Tydzień Mózgu. Wszystkie wykłady zgromadziły dziesiątki tysięcy widzów w Internecie.
więcej o Tydzień Mózgu 2020 „Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku”

W dniach 25 i 26 września 2020 odbyła się, zorganizowana zdalnie, konferencja naukowa zatytułowana “Death and Dying: Medical, Cultural and Environmental Perspectives”.
więcej o Konferencja “Death and Dying: Medical, Cultural and Environmental Perspectives ”