Tydzień Mózgu 2020 „Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku”

W dniach 19-24 października 2020 r. odbył się, przesunięty z marca, Tydzień Mózgu. Wszystkie wykłady zgromadziły dziesiątki tysięcy widzów w Internecie.

Program tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu skupił się na osiągnięciach neuronauki w XX i XXI wieku. O roli układu limfatycznego, receptorach białkowych, chorobach neurodegeneracyjnych, diecie i suplementach wspomagających pracę mózgu, neuromodulacji i komórkach macierzystych – to tematy poruszane przez naukowców reprezentujących polskie jednostki naukowe, między innymi z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (wykład dr Joanny Chłopickiej z Zakładu Bromatologii Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum).

Wszystkie nagrania dostępne są na Facebooku Cafe Nauka oraz na oficjalnym koncie Uniwersytetu Jagiellońskiego na YouTubie.