Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

Uroczystości żałobne rozpoczęły się w piątek 24 lipca 2020 roku mszą w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny udział w niej został ograniczony tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Mszę koncelebrował Kardynał Stanisław Dziwisz, który wspominał Zmarłego jako człowieka obdarzonego niepospolitym intelektem i szerokim horyzontem, wiernego etosowi akademickiemu i najszlachetniejszym wartościom uniwersyteckim. Podkreślił, że świat akademicki Krakowa i Polski wiele zawdzięcza Jego niestrudzonej pracy, wszechstronnym kontaktom i otwartości.
więcej o Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę
Uniwersytet Jagielloński uhonorował węgierskiego dyplomatę

13 lipca 2020 roku w auli Collegium Maius UJ konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal Plus Ratio Quam Vis w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował węgierskiego dyplomatę
Promocje doktorskie i habilitacyjne w Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński wznowił w ograniczonym zakresie organizację uroczystych promocji doktorskich i habilitacyjnych. Zachowując ścisłe rygory sanitarne związane z pandemią koronowirusa, promocje doktorskie w Auli Collegium Novum odbędą się tylko w trzech turach.
więcej o Promocje doktorskie i habilitacyjne w Uniwersytecie Jagiellońskim
Wyróżnienie dla francuskiego dyplomaty

We wtorek 7 lipca 2020 roku Konsul Generalny Francji Frédéric de Touchet otrzymał z rąk rektora UJ prof. dra. hab. med. Wojciecha Nowaka srebrny medal Plus Ratio Quam Vis. To prestiżowe uniwersyteckie odznaczenie zostało wręczone w Auli Collegium Maius. W wydarzeniu oprócz władz rektorskich i dziekańskich UJ, wzięli udział także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz miasta Krakowa oraz osoby związane z kulturą i oświatą.
więcej o Wyróżnienie dla francuskiego dyplomaty
Rektorski Dzień Dziecka 2020

Władze UJ postanowiły wspomóc Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" w Krakowie.
więcej o Rektorski Dzień Dziecka 2020