Opłatek w Collegium Novum

21 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Krakowa. Wydarzenie to, będące integralną częścią kalendarza uroczystości uniwersyteckich, odbyło się ponownie po trzyletniej przerwie spowodowanej okresem pandemii - poprzednie takie spotkanie odbyło się w 2019 roku. Integralną częścią uroczystości było wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń.
więcej o Opłatek w Collegium Novum
Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

16 grudnia odbył się II Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej. Na parkiecie spotkały się drużyny organizatorów akcji - uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz partnerów przedsięwzięcia - pracowników UJ, UJ Collegium Medicum, Szpitala Uniwersyteckiego, NCPS Solaris oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ.
więcej o Sportowa rywalizacja w szczytnym celu
Areopag Uniwersytetów. Debata o przemocy i wojnie

Naukowcy z czołowych polskich uczelni spotkali się na Uniwersytecie Jagiellońskim, aby w kolejnej odsłonie cyklu debat zatytułowanego "Areopag Uniwersytetów" porozmawiać o najbardziej palących problemach trapiących współczesny świat. W bieżącej edycji wydarzenia zatytułowanej "Uniwersytet a wojna", głównym tematem jest agresja Rosji na Ukrainę oraz wynikające z nie konsekwencje dla Polski i świata, zarówno społeczne, jak i prawne oraz gospodarcze.
więcej o Areopag Uniwersytetów. Debata o przemocy i wojnie
Spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską

9 grudnia 2022 r. w Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską z okazji premiery jej najnowszej książki "Co chcesz powiedzieć światu", dzieła o wyjątkowych kobietach, o pięknie, walce, nadziei, tolerancji i miłości. Rozmowę poprowadziła Dominika Słowik, pisarka, laureatka Paszportu "Polityki" za książkę "Zimowla", ale również finalistka Nagrody Literackiej Gdynia i absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską
Promocje doktorskie dyscypliny językoznawstwo

Prof. Piotr Jedynak, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim dyscypliny językoznawstwo. Uroczystości odbyły się 14 listopada 2022 roku w auli Collegium Novum. 10 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie dyscypliny językoznawstwo