Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Po 4 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Auditorium Maximum UJ powróciło wydarzenie, którego celem jest ułatwienie młodzieży podjęcia decyzji o studiowaniu na najstarszej uczelni w Polsce. Podczas dnia otwartego tegoroczni maturzyści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Na stoiskach czekają przedstawiciele wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych, a także pracownicy Działu Rekrutacji na Studia.
więcej o Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

15 marca w auli Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel powitał nowo przyjętych pracowników najstarszej polskiej uczelni. W spotkaniu wzięli udział również m.in. prorektorzy, kanclerz, kwestor, przedstawiciele Rady Uczelni oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników
UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni

13 uczelni zostało uhonorowanych 10 marca podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w EXPO XXI w Warszawie w konkursie Genius Universitatis 2023 za najlepsze kreatywne kampanie. Uniwersytet Jagielloński zwyciężył w 2 kategoriach - gadżet promocyjny i serwis rekrutacyjny.
więcej o UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni
W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

Autorka monumentalnego dzieła "Żydzi w Wieliczce. Opowieść dokumentalna" Małgorzata Międzobrodzka oraz nauczycielka historii w II LO im. J. Korczaka w Wieluniu Agnieszka Mysakowska odebrały w piątek Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2022. Wyróżnienie, ustanowione 15 lat temu przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze", jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Otwarcie Roku Mikołaja Kopernika w Uniwersytecie Jagiellońskim

Wykładem prof. Aleksandra Skotnickiego pt. "Kopernik w Krakowie. Kraków Kopernikowi", który został wygłoszony 26 stycznia w Librarii Collegium Maius UJ symbolicznie zainaugurowano krakowskie obchody Roku Mikołaja Kopernika organizowane z okazji przypadającej w 2023 roku 550. rocznicy urodzin wybitnego astronoma.
więcej o Otwarcie Roku Mikołaja Kopernika w Uniwersytecie Jagiellońskim