Areopag Uniwersytetów. Debata o przemocy i wojnie

Naukowcy z czołowych polskich uczelni spotkali się na Uniwersytecie Jagiellońskim, aby w kolejnej odsłonie cyklu debat zatytułowanego "Areopag Uniwersytetów" porozmawiać o najbardziej palących problemach trapiących współczesny świat. W bieżącej edycji wydarzenia zatytułowanej "Uniwersytet a wojna", głównym tematem jest agresja Rosji na Ukrainę oraz wynikające z nie konsekwencje dla Polski i świata, zarówno społeczne, jak i prawne oraz gospodarcze.

W auli Collegium Novum UJ do rozmowy usiedli przedstawiciele największych polskich uniwersytetów: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i inicjatora przedsięwzięcia - Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do wzięcia udziału w debacie zaproszono także reprezentantkę Uniwersytetu Śląskiego. W debacie pt. "Prawo do przemocy? Prawne aspekty wojny", którą prowadził prof. Leszek Sosnowski z Wydziału Filozoficznego UJ, poglądami wymieniali się prof. Agnieszka Turska-Kawa (UŚ), prof. Anna Potyrała (UAM), prof. Andrzej Gil (KUL), prof. Ewa Marciniak (UW) oraz prof. Marek Drwięga (UJ).

Więcej szczegółów oraz zdjęcia na stronie uj.edu.pl.