1. Eco Kongres na Uniwersytecie Jagiellońskim

- Często słyszymy i powtarzamy stwierdzenie, że przyszłość leży w naszych rękach. Mam nadzieję, że dzisiejszy kongres zbuduje mosty pomiędzy wiedzą, którą posiadamy w zakresie koniecznych działań, a tym, co naprawdę robimy. Nasze spotkanie dowodzi, że wiemy, iż powinniśmy robić więcej w kwestii ochrony środowiska – mówiła, otwierając w Auditorium Maximum UJ pierwszy Eco Kongres, prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej.
więcej o 1. Eco Kongres na Uniwersytecie Jagiellońskim
Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinie nauki medyczne, które odbyły się we wtorek 24 maja w auli Collegium Maius UJ. 13 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne
Prof. Constantin Geambaşu doktorem honoris causa UJ

- Dzisiejsze wyróżnienie to chwila autentycznego szczęścia. Jest to również szlachetny gest kulturowy, który świadczy o tym, iż Polacy umieją doceniać nas, polonistów zagranicznych promujących kulturę polską w swoim kraju - mówił w poniedziałek 23 maja prof. Constantin Geambaşu podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie którego odebrał tytuł doktora honoris causa UJ.
więcej o Prof. Constantin Geambaşu doktorem honoris causa UJ
Promocje habilitacyjne dyscyplin geografia i językoznawstwo

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna oraz językoznawstwo, które odbyły się 20 maja w auli Collegium Maius UJ. Ośmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne dyscyplin geografia i językoznawstwo
Kongres Polskiego Przekładoznawstwa

- W badaniach nad przekładem prowadzonych w wielu polskich ośrodkach dzieje się bardzo dużo. Nie mieliśmy jednak dotąd platformy, która by te różnorakie działania spajała, dając całemu środowisku szansę na integrację. Potrzebna jest możliwość spotkania w szerszym gronie, wzajemnego poznania się. Chcemy, aby kongres stał się przestrzenią wymiany myśli i informacji - mówiła, otwierając zorganizowany po raz pierwszy Kongres Polskiego Przekładoznawstwa, prof. Magda Heydel.
więcej o Kongres Polskiego Przekładoznawstwa