Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Założenia systemu

Zgodnie z Zarządzeniem nr 52 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1 sierpnia 2009 r. zaczyna obowiązywać System Identyfikacji Wizualnej UJ. System składa się z:

  • Księgi Znaku (zawierającej szczegółowy opis herbu UJ, m.in. jego konstrukcję, kolorystykę, użyty w nazwie uczelni krój pisma oraz dopuszczalne układy typograficzne),
  • Księgi Norm (przedstawiającej konkretne realizacje druków akcydensowych i szczegółowe zasady ich tworzenia oraz obejmującej wzory tych druków, tj. papierów firmowych, kopert i wizytówek).

Jedynym obowiązującym znakiem Uniwersytetu Jagiellońskiego - zgodnie ze Statutem UJ - jest herb przedstawiający dwa skrzyżowane berła na błękitnej tarczy zwieńczonej koroną, opisany w Księdze Znaku. Wszelkie znaki niezgodne z opisanymi w księdze powinny zatem zostać wycofane z użycia i zastąpione przez znak zgodny z wzorem. Księga Znaku dopuszcza różne układy znaku w połączeniu z nazwą uczelni.

Na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego dostępne są podstawowe pliki z herbem uczelni zgodne z Systemem. W przypadku konieczności skorzystania z Księgi Znaku i Księgi Norm prosimy o kontakt z Centrum Promocji i Komunikacji UJ.

Pliki do pobrania
pdf
Zarządzenie nr 52 Rektora UJ w sprawie wprowadzenia SIW UJ
pdf
Zarządzenie nr 109 Rektora UJ w sprawie oficjalnego tłumaczenia nazwy „Uniwersytet Jagielloński w Krakowie" na wybrane języki obce

Widok zawartości stron Widok zawartości stron