Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Copernicus Festival

Copernicus Festival

Copernicus Festival to wydarzenie poświęcone nauce i kulturze, które od 2014 roku odbywa się w drugiej połowie maja w Krakowie. Ideą festiwalu jest wskazanie relacji pomiędzy sztuką, humanistyką i naukami ścisłymi na nasze codzienne życie. Każdej edycji festiwalu towarzyszy myśl przewodnia, wokół której skupia się całe wydarzenie, są to np. emocje czy geniusz. W jego ramach mają miejsce wykłady, dyskusje, spotkania, koncerty, pokazy filmowe, wystawy interaktywne i warsztaty. Festiwalowymi gośćmi, zawsze są wybitni przedstawiciele świata nauki i sztuki z Polski i zagranicy, którzy wspólnie z uczestnikami poszukują odpowiedzi na zjawiska, które nas otaczają.

Copernicus Festival ma kilka stałych punktów programu, są to: Śniadania mistrzów, Perceptio, Pasmo filmowe oraz, cieszące się dużą popularnością, Wykłady gwiazd i Debaty. To na nie zapraszani są wybitni specjaliści i znawcy danego tematu. Do tej pory na Festiwalu wystąpili: George Ellis, Julian Barbour, António Damásio, Mark Miodownik, Adam Łomnicki, Andrzej Zoll i inni.

Uniwersytet Jagielloński od 2017 r. oficjalnie wszedł w skład trzech głównych organizatorów Festiwalu, obok Centrum Kopernika i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronach:

www.nauka.uj.edu.pl/copernicus
www.copernicusfestival.com

Fot. Justyna Jaskulska-Schab, Copernicus Festival 2017: Emocje, wystawa Inventio w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego