Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, Wydział Filozoficzny UJ serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli szkół średnich do udziału w warsztatach i wykładach poświęconych tematyce zróżnicowania cywilizacyjnego, kulturowego, religijnego i językowego. Podczas naszych spotkań zapoznać będzie można się z historią i współczesnością, zwyczajami i osobliwościami, sztuką i popkulturą, rytuałami i modą regionów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Azji Centralnej czy Ameryki Łacińskiej.

 

Plan ogólny:

1. Zapoznanie gości z ofertą dydaktyczną i profilem badawczym jednostki

2. Zajęcia do wyboru:

a. Próbny lektorat języka orientalnego. Do wyboru: japoński, hindi, sanskryt, tybetański, arabski. Zajęcia trwają 1,5 godziny obejmują prelekcję prezentującą charakterystykę wybranego języka, jego ewolucję i upowszechnienie oraz część praktyczną, podczas której uczestnicy zapoznają się z podstawowym i zwrotami i zasadami pisowni.

b. Wykład tematyczny. Do wyboru tematyka związana z kulturą, religią (islam, buddyzm, hinduizm, itd.), mitologią regionów i cywilizacji (Japonia, Tybet, Mongolia, Indie, Korea, Iran, Bliski Wschód, cywilizacje starożytne, Ameryka Łacińska itd.). Zajęcia trwają 1,5 godziny.

Termin: do ustalenia

Miejsce: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, ul. Grodzka 52, II piętro, Kraków

Osoba do kontaktu: mgr Anna Kuchta, anna.kuchta@uj.edu.pl