Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

19 kwietnia na najstarszej polskiej uczelni gościł prezydent Republiki Włoskiej Sergio Mattarella, któremu towarzyszyła córka Laura Mattarella, nosząca tytuł pierwszej damy. Program wizyty obejmował m.in. spotkanie z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wygłoszenie wykładu dla studentów zgromadzonych w auli Collegium Novum.
więcej o Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Profesor Horst Kisch doktorem honoris causa UJ

Wybitny chemik, należący do światowej czołówki badaczy w obszarze fotokatalizy, autor prac, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie został uhonorowany najwyższą godnością przyznawaną przez Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nadanie tytułu odbyło się 14 kwietnia w auli Collegium Maius podczas uroczystości, której przewodniczył prorektor UJ prof. Piotr Kuśtrowski.
więcej o Profesor Horst Kisch doktorem honoris causa UJ
Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Po 4 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Auditorium Maximum UJ powróciło wydarzenie, którego celem jest ułatwienie młodzieży podjęcia decyzji o studiowaniu na najstarszej uczelni w Polsce. Podczas dnia otwartego tegoroczni maturzyści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Na stoiskach czekają przedstawiciele wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych, a także pracownicy Działu Rekrutacji na Studia.
więcej o Chodźże na UJ! Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

15 marca w auli Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel powitał nowo przyjętych pracowników najstarszej polskiej uczelni. W spotkaniu wzięli udział również m.in. prorektorzy, kanclerz, kwestor, przedstawiciele Rady Uczelni oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników
UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni

13 uczelni zostało uhonorowanych 10 marca podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w EXPO XXI w Warszawie w konkursie Genius Universitatis 2023 za najlepsze kreatywne kampanie. Uniwersytet Jagielloński zwyciężył w 2 kategoriach - gadżet promocyjny i serwis rekrutacyjny.
więcej o UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni