Pomiń baner

Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo

Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo, które odbyły się 18 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dziesięcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyli także dziekani: Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ oraz Wydziału Historii prof. Stanisław Sroka.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo
Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jarosław Górniak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia, które odbyły się 13 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Siedmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyła dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ prof. Ewa Gudowska- Nowak.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia
Odsłonięto tablicę upamiętniającą Macieja z Miechowa

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2024 roku obchodzi Jubileusz 60-lecia działalności. Jednym z wydarzeń uświetniających tę rocznicę, było odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Macieja z Miechowa, zwanego Miechowitą. Jest to trzecia tablica upamiętniająca najwybitniejszych absolwentów w 660-letniej historii krakowskiej Alma Mater, po tablicach poświęconych profesorom Stanisławowi Estreicherowi i Kazimierzowi Kostaneckiemu.
więcej o Odsłonięto tablicę upamiętniającą Macieja z Miechowa
Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Dorota Malec przewodniczyła uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki o kulturze i religii, psychologia, nauki socjologiczne, filozofia, pedagogika, nauki chemiczne, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Trzynaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach

Senat UJ, działając na wniosek profesorów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, zdecydował o wyróżnieniu profesora Wojciecha Froncisza, mając na uwadze m. in. jego wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie biofizyki, które przyczyniły się do rozwoju badań molekularnych opartych na elektronowym rezonansie paramagnetycznym, ale także wieloletnie, wytrwałe i efektywne działania na rzecz budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. Odznaka została wręczona podczas uroczystości, która odbyła się 10 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Prof. Wojciech Froncisz uhonorowany odznaką "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego"