Pomiń baner

Spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską z okazji premiery jej najnowszej książki "Co chcesz powiedzieć światu". Rozmowę poprowadzi Dominika Słowik, laureatka Paszportu "Polityki" i finalistka Nagrody Literackiej Gdynia. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2022 roku o godzinie 18 w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Wstęp wolny. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność wejścia na salę i ilość dostępnych miejsc. Wejście od godz. 17.30.
więcej o Spotkanie autorskie z Martyną Wojciechowską
Promocje doktorskie dyscypliny językoznawstwo

Prof. Piotr Jedynak, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim dyscypliny językoznawstwo. Uroczystości odbyły się 14 listopada 2022 roku w auli Collegium Novum. 10 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie dyscypliny językoznawstwo
Promocje doktorskie Wydziału Historycznego UJ

Prof. Piotr Jedynak, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Historycznego. Uroczystości odbyły się 14 listopada 2022 roku w auli Collegium Novum. 14 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Historycznego UJ
Akademicki Dzień Pamięci 2022

6 listopada minęły 83 lata od przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci 2022
Prof. Anders Bergenfelz doktorem honoris causa UJ

24 października 2022 roku najwyższą godność honorową Uniwersytetu Jagiellońskiego nadano prof. Andersowi Bergenfelzowi, specjaliście w dziedzinie chirurgii endokrynologicznej, który uhonorowany został w ten sposób za całokształt osiągnięć, w szczególności zaś za wybitny wkład w rozwój nowoczesnej chirurgii endokrynologicznej w Europie, Polsce i Krakowie oraz za wieloletnią owocną współpracę z UJ i innymi ośrodkami chirurgicznymi w Polsce.
więcej o Prof. Anders Bergenfelz doktorem honoris causa UJ