Na UJ odbyło się ogłoszenie nazwisk finalistów Nagrody Goncourtów

Przyznawana nieprzerwanie od 1903 r. Nagroda Goncourtów to prestiżowa francuska nagroda literacka, którą honorowany jest autor najlepszego w danym roku utworu prozaicznego. W tym roku jury Nagrody po raz pierwszy obradowało w pełnym składzie poza granicami Francji. W Krakowie członkowie Akademii Goncourtów dokonali ostatniej selekcji książek, a ogłoszenie nazwisk czterech finalistów odbyło się w auli Collegium Maius UJ.
więcej o Na UJ odbyło się ogłoszenie nazwisk finalistów Nagrody Goncourtów
UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week

Już po raz piąty rozegrany został halowy mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny sformowane z psychiatrów oraz "resztę Krakowa" czyli Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa i lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W sportowe szranki stanęli w tym roku także zawodnicy ze Stowarzyszenia Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej (zespół "Miodowa"). Po zaciętym meczu puchar zwycięzców wznieśli w górę piłkarze i piłkarki UJ (wspomagani przez UMK).
więcej o UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week
Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

- Otaczający nas świat pełen jest niepokojących zdarzeń. Ale w tym szczególnym dniu, jakim jest inauguracja kolejnego roku akademickiego, niech nasze serca i umysły wypełnia radość i wiara w lepsze jutro, pełne wzajemnego szacunku dla każdego. Historia najstarszej polskiej uczelni uświadamia, że jeśli będziemy trwali przy podstawowych wartościach, które przekazały nam poprzednie pokolenia, to możemy z optymizmem wkraczać w kolejny rok akademicki – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając uroczystość w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii
Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami

Kolejna Małopolska Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami. Kilka tysięcy uczestników wzięło udział w kolejnej edycji wydarzenia. Zaczęliśmy o godz. 9:00 w Collegium Maius, a zakończyliśmy o 23:00 na Wydziale Chemii UJ. Kilkanaście godzin eksperymentów, wykładów, warsztatów i pokazów - wszystko po to, aby pokazać, że nauka naprawdę może być fascynująca.
więcej o Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami
Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia

W Auditorium Maximum UJ po raz siedemnasty rozpoczął się organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” Krakowski Salon Maturzystów, czyli wydarzenie, podczas którego przygotowująca się do egzaminu dojrzałości i rekrutacji na studia młodzież ze szkół średnich ma szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną krakowskich uczelni.
więcej o Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia