Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ

W piątek 24 listopada o 18:00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się specjalny koncert z okazji jubileuszu chórów Uniwersytetu Jagiellońskiego, objęty patronatem honorowym rektora UJ prof. Jacka Popiela. Słuchacze mogli zapoznać się z szeregiem utworów z różnych epok i stylów muzycznych w wykonaniu trzech uniwersyteckich chórów.

Koncert uświetnił nie tylko 145. rocznicę działalności Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ, ale także 15. rocznicę powstania Żeńskiego Chóru Akademickiego, która miała miejsce w 2021 roku, jednak ze względu na restrykcje pandemiczne niemożliwe było zorganizowanie wydarzenia skierowanego do szerszej publiczności. Listopadowy koncert stanowił więc okazję do podkreślenia zasług chórzystów, wyrażenia podziękowań i wręczenia okolicznościowych upominków oraz nagród.

„Będąc najstarszym męskim chórem akademickim w Polsce i jednym z najstarszych w Europie, Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego – którego występy uświetniły na przestrzeni minionych 145 lat nie tylko najważniejsze uczelniane święta i uroczystości, lecz także jedne z najdonioślejszych wydarzeń w historii Polski i Krakowa – pozostaje zarazem matecznikiem wybitnych dyrygentów i kompozytorów, artystów operowych i estradowych, a także akademików, organizatorów życia kulturalnego, trenerów śpiewu i nauczycieli muzyki oraz założycieli innych chórów i stowarzyszeń muzycznych”, czytamy w adresie gratulacyjnym, który rektor UJ prof. Jacek Popiel złożył na ręce kierownika Chóru Filipa Mosznera.

Więcej szczegółów i zdjęcia na stronie www.uj.edu.pl.