Rektorski Dzień Dziecka w Uniwersytecie Jagiellońskim

3 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się tradycyjny już Rektorski Dzień Dziecka. W jego ramach dzieci pracowników UJ mogły zapoznać się z historią Uniwersytetu i wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych przez pracowników najstarszej uczelni w Polsce. Dzieci mogły także zwiedzić Collegium Novum w towarzystwie ubranego w togę rektora UJ prof. Jacka Popiela.

W Rektorski Dzień Dziecka organizatorzy zaprosili dzieci  do Muzeum UJ Collegium Maius na spotkanie z Mikołajem Kopernikiem w ramach gry terenowej "Z Mikołajem Kopernikiem wśród Sztuk". W średniowiecznym gmachu Collegium Maius uczestnicy spotkali samego Mikołaja Kopernika i personifikacje 7 Sztuk Wyzwolonych, które astronom studiował w Krakowie: Gramatykę, Retorykę, Logikę, Matematykę, Geometrię, Muzykę i Astronomię (w postaci przebranych pracowników Muzeum UJ). Dzieci w podziale na grupy po 7 osób zmierzyły się ze zróżnicowanymi wyzwaniami od siedmiu Sztuk, by zdobyć siedem pieczęci do indeksu, za co na koniec każdy otrzymał od Kopernika Dyplom Magistrów Sztuk Wyzwolonych.