Konferencja wirtualna - EHBEA 2021

W dniach 24-27 marca 2021 roku odbyła się 15 konferencja naukowa The European Human Behaviour and Evolution Association (EHBEA).

Pierwotnie konferencja była planowana na początek kwietnia 2020 roku, jednak w związku z pandemią została zorganizowana w formie zdalnej. EHBEA zrzesza naukowców i studentów wielu dziedzin zainteresowanych ewolucyjną perspektywą w badaniach nad biologią, ekologią, zachowaniem, zdrowiem i kulturą człowieka.
W trakcie czterech dni konferencji odbyło się sześć wykładów plenarnych oraz 18 sesji z wystąpieniami ustnymi. Wykłady plenarne wygłosiły najlepsze ekspertki z dziedziny antropologii, demografii oraz psychologii ewolucyjnej: Rachel Kendal, Cheryl Knott, Virpi Lummaa, Minna Lyons, Justyna Olko i Rebecca Sear. W ramach konferencji odbyła się także wirtualna sesja posterowa w ramach której zaprezentowanych zostało 75 prac. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 studentów, naukowców i specjalistów ze wszystkich kontynentów. Uczestnicy konferencji mogli dołączyć na żywo do wirtualnego spaceru z przewodnikiem po Krakowie.
Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia: ehbea2021.com