Centrum Promocji i Komunikacji na międzynarodowych targach edukacyjnych

W jesiennej edycji targów zagranicznych pracownicy Centrum Promocji i Komunikacji (CPiK) promowali ofertę edukacyjną Uniwersytetu Jagiellońskiego w Kazachstanie, Tajlandii oraz Rosji.

W październiku CPiK uczestniczyło w misji edukacyjnej do Kazachstanu zorganizowanej przez Narodową Agencję Akademicką (NAWA). Oprócz udziału w targach, odbywających się w miastach Nur-Sułtan, Szymkent oraz Ałmaty, pracownicy Centrum wzięli również udział w szeregu spotkań realizowanych na kazachskich uczelniach.

Dzięki współpracy z Ambasadą RP w Bangkoku pracownicy Centrum mogli także przedstawić ofertę Uniwersytetu Jagiellońskiego na jednych z największych targów organizowanych w Tajlandii oraz podczas spotkań w szkołach.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich cieszyły się również targi edukacyjne w Moskwie. Uniwersytet Jagielloński wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą, na wspólnym stoisku promowali ofertę obu uczelni, zapraszając rosyjskich kandydatów na studia do Krakowa.

Duża frekwencja uczestników na tego typu wydarzeniach potwierdza, że bezpośredni kontakt z przedstawicielami uczelni jest bardzo ważny dla kandydatów na studia i często na tej podstawie dokonują ostatecznego wyboru studiów.​​