Cafe Nauka: Pogromcy Mitów Laktacyjnych

Kolejne spotkanie z cyklu Cafe Nauka, które odbyło się 12 czerwca 2019 r., tym razem w kawiarnianej przestrzeni Metaforma Cafe, wzięło pod lupę wszelkie kontrowersje związane z karmieniem piersią. W oparciu o naukowe fakty i aktualną literaturę, temat został przeanalizowany z kilku różnych perspektyw, przyciągając na spotkanie blisko 30 osób.

Gośćmi tej edycji spotkania Cafe Nauka były absolwentki i specjalistki na co dzień aktywnie pracujące z pacjentkami borykającymi się z problemami laktacyjnymi: Anna Kotlińska (położna, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna, terapeutka miofunkcjonalna, badaczka mleka kobiecego, popularyzatorka wiedzy o porodzie, karmieniu, rozwoju jamy ustnej i twarzy), Anna Pactwa (psycholog, trener, nauczyciel, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trener Szkoły Trenerów I stopnia Grupy TROP) i Katarzyna Mozdyniewicz (Certyfikowany Doradca Laktacyjny, edukator do spraw laktacji, położna środowiskowa).

W trakcie spotkania specjalistki przedstawiły wszelkiego rodzaju mity i kontrowersje, które narosły wokół burzliwego tematu związanego z karmieniem piersią. Te, które zostały poruszone, dotyczyły m.in. wpływu karmienia na przyszły wygląd twarzy dziecka, karmienia w trakcie choroby, wpływu cesarskiego cięcia na laktację oraz kwestii związanych z długoletnią laktacją. W ciągu dwóch godzin uczestnicy mieli szansę zadać swoje pytania prelegentkom i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości w tym temacie. Wydarzenie odbyło się w kameralnej atmosferze przy kawie i miało charakter otwartego spotkania.

Więcej informacji na stronie www.nauka.uj.edu.pl
Reportaż z wydarzenia jest dostępny na Facebook Cafe Nauka