Check Object Integrity - CAA 2019

W dniach 23-27 kwietnia 2019 roku Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz polski oddział stowarzyszenia Computer Application and Quantitative Methods in Archaeology (CAA) był gospodarzem corocznej konferencji CAA International pt. Check Object Integrity.

Wydarzenie to zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i  zorganizowane przy wsparciu Sekcji Organizacji Konferencji Działu Promocji UJ oraz 36-osobowej grupy wolontariuszy.

W obradach objętych patronatem wzięło udział ponad 400 uczestników z 40 krajów z całego świata.

Konferencja CAA INT co roku wyznacza nowe trendy w rozwoju cyfrowej archeologii. Uczenie maszynowe, BIG DATA, Teoria Sieci, teledetekcja to tylko niektóre nowe metody pozyskiwania i analizy danych, które były dyskutowane podczas obrad.

Uczestnicy, poza uczestnictwem w obradach, mieli okazję wziąć udział imprezach towarzyszących wydarzeniu, zorganizowanych w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz, dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Krakowa i Muzeum Archeologicznego w Krakowie, zwiedzić za darmo liczne krakowskie muzea. Ponadto duża grupa gości uczestniczyła w zorganizowanych wycieczkach do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce.