BohateRun 2019

11 maja 2019 r. w ramach obchodów święta UJ odbył się bieg charytatywny „BohateRun”. Inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie AllInUJ, pod głównym patronatem UJ, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W tegorocznej edycji wzięło udział 583 uczestników. Na terenie „Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ” organizatorzy przygotowali dwie trasy biegowe dla dorosłych (5 km i 10 km) oraz jedną trasę dla dzieci. Głównym celem wydarzenia była zbiórka funduszy na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Fundację Ronalda McDonalda oraz Fundację Dla Zwierząt La Fauna. Dzięki pieniądzom uzbieranym w ramach „opłaty startowej” oraz kwesty prowadzonej w dniu wydarzenia, zebrano kwotę 18600 zł. W tym dniu każdy był super bohaterem.

Fot. sekcja foto All In UJ