Tydzień Mózgu 2019

Dopalacze, hakowanie mózgu, jad zwierząt i wiele innych tematów związanych z neurobiologią i funkcjonowaniem mózgu zostało poruszonych podczas tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu.

Tydzień Mózgu, organizowany w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week, odbywa się w Krakowie od 1999 roku. W tym roku wydarzenie w pełni poświęcone najważniejszemu organowi naszego ciała odbyło się pod hasłem "Neurobiologia w służbie człowieka" i zgromadziło rzesze tłumów oraz szerego znamienitych specjalistów: dr Monikę Matusiak (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach), prof. Jolantę B. Zawilską (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prof. Małgorzatę Skup (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie), prof. Filipa Rybakowskiego (Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu), prof. Joannę Perę (Katedra Neurologii UJ CM i OK Neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie) i dr. Bogusława Habrata (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).

Więcej informacji na stronie www.nauka.edu.pl