Konsultacje ws. nowego Statutu UJ

W środę 30 stycznia 2019 roku o godzinie 16.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęło się drugie spotkanie w sprawie nowego Statutu UJ oraz wdrażania Ustawy 2.0. Uczestniczyli w nim: nauczyciele akademiccy, doktoranci, studenci, pracownicy oraz władze UJ.

Po przywitaniu zebranych prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ poinformował o wyłonieniu przez Senat UJ składu Rady Uczelni. Ma on dwa tygodnie na zorganizowanie pierwszego posiedzenia i przedstawienie planu działań. Na pytania, które padały z sali oraz pojawiły się na elektronicznym forum dyskusyjnym, odpowiadali z kolei przewodniczących sześciu zespołów roboczych. W pięciu przypadkach są to dziekani: dr hab. Piotr Jedynak, prof. UJ, prof. dr hab. Jarosław Górniak, dr hab. Małgorzata Kruczek, prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski, oraz prof. dr hab. Jerzy Pisuliński. Szóstym przewodniczącym jest prof. dr hab. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej. Do tej pory wysiłek ponad 50 osób pracujących w w/w zespołach koordynowanych przez prorektora J. Popiela zaowocował opracowaniem następujących działów nowego Statutu UJ: "Zasady ogólne", "Tradycja i zwyczaje", "Organy uczelni", "Zasady przeprowadzania wyborów i komisje wyborcze", "Struktura organizacyjna", "Studenci, doktoranci i studia" oraz "Pracownicy". Kolejne otwarte konsultacje odbędą się 4 marca o godz. 16.00 w Auditorium Maximum UJ.

Więcej informacji na: www.uj.edu.pl