Ruszyły konsultacje ws. nowego Statutu UJ

22 stycznia 2019 roku o godzinie 16.00 rozpoczęło się w otwarte spotkanie w Auditorium Maximum. W czasie jego trwania przedstawiciele społeczności UJ dyskutowali nad opublikowanymi już działami nowego Statutu UJ, wynikających z obowiązku dostosowania tegoż do podpisanej 1 sierpnia 2018 r. tzw. Ustawy 2.0.

Rozmowy dotyczyły czterech działów: I Zasady ogólne, II Tradycja i zwyczaje, III Organy uczelni oraz VII Pracownicy Uniwersytetu. Podczas dyskusji głos zabierali najczęściej przewodniczący zespołów roboczych, głównie zaś prof. Jacek Popiel, prorektor UJ i prof. Jerzy Pisuliński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ. Odpowiadali oni na pytania, które wpłynęły wcześniej na adres: ustawa2.0@uj.edu.pl oraz zostały zadawane w trakcie spotkania. W lutym projekt nowego Statutu UJ będzie już w całości gotowy, po czym zostanie on przekazany do konsultacji pięciu związkom zawodowym funkcjonującym na UJ oraz Radzie Uczelni, której skład zostanie ustalony do 30 stycznia b.r. Po konsultacjach dokument trafi następnie do Senatu UJ. Statut musi być uchwalony najpóźniej w czerwcu, na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami, tak aby od 1 października uczelnia mogła w oparciu o niego funkcjonować. Kolejne otwarte konsultacje odbędą się w środę 30 stycznia o godz. 16.00 w Auditorium Maximum, a od poniedziałku 28 stycznia od godz. 12 startuje forum dyskusyjne, które ma ułatwić członkom społeczności UJ wymianę poglądów i zgłaszanie pomysłów dotyczących nowego Statutu.

Więcej informacji na: www.uj.edu.pl