12. Gala Finałowa Plebiscytu Mediatory 2018

Studenci dziennikarstwa z polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Uroczysta Gala odbyła się 1 grudnia 2018 roku w Auditorium Maximum UJ.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z całej Polski wskazują i nagradzają najważniejsze oraz najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. W tym roku do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy przyszłych adeptów dziennikarstwa z 23 uczelni.

AuTORytetem tegorocznego wydarzenia została Małgorzata Szejnert, współtwórczyni "Gazety Wyborczej" i opiekunka oraz mentorka reportażystów młodego pokolenia. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili ją za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

W kategorii TORpeda nagrodzono Dawida Serafina.

Najlepszy ProwokaTOR 2018 to Adriana Rozwadowska.

Jako InicjaTORa głosujący wskazali Rafała Gęburę.

Statuetka NawigaTORa przypadła Katarzynie Borowieckiej.

Za AkumulaTORa studenci uznali Movie się.

W tym roku RefomaTORem została Justyna Kopińska.

W kategorii DetonaTOR zwyciężył Grzegorz Głuszak.

Organizatorami 12. edycji plebiscytu było Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński.

Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie www.uj.edu.pl