Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

15 października 2018 o godzinie 10.00 w Auli Auditorium Maximum rozpoczęło się uroczyste posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego wręczono odznaczenia i nagrody. Święto upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana uchwałą Sejmu w dniu 14 października 1773 roku.

Uroczystość poprowadzili: rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak,  prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. dr hab. Jacek Popiel oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Odznaczenia i nagrody otrzymało: dwunastu pracowników UJ, którzy odebrali odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki, stu czterdziestu dziewięciu pracowników za wybitne, twórcze osiągnięcia naukowe, medyczne, dydaktyczno-wychowawcze i organizacyjne oraz pracę zawodową, dwudziestu siedmiu nauczycieli akademickich za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz kształcenia młodej kadry naukowej.Oprócz tego wręczono nagrody: Prezesa Rady Ministrów, "Pro Arte Docendi", imienia Hugona Kołłątaja, imienia Henryka Jordana. Uroczystość uświetnił swoim występem chór akademicki.

Więcej informacji oraz fotorepoertaż na www.uj.edu.pl