W dniach 17-21 września 2018 odbyła się 2. edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, organizowanej przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej – Wydział Prawa i Administracji UJ, we współpracy z Sekcją Organizacji Konferencji UJ.

W ramach wykładów i warsztatów zostały omówione ograniczenia treści, dozwolony użytek oraz problematyka naruszeń praw własności intelektualnej w głównych reżimach ochrony: prawie autorskim, prawie patentowym, prawie znaków towarowych i wzorów przemysłowych, a także naruszenia pośrednie oraz relacja pomiędzy naruszeniem praw własności intelektualnej a aktem nieuczciwej konkurencji.

W Szkole letniej wzięło udział około 60 uczestników – zarówno studentów, jak i praktyków zainteresowanych ochroną własności intelektualnej (adwokatów, radców prawnych, aplikantów itd.).

Partnerami tegorocznej edycji Szkoły letniej są Urząd Patentowy RP, WIPO – Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL oraz Barta & Kaliński Kancelaria Radców Prawnych.