Tydzień Mózgu 2018

Stres, choroby, pseudomedycyna i wiele innych tematów związanych z medycyną, biologią człowieka i funkcjonowanie mózgu zostało poruszonych podczas siedmiu spotkań „Tygodnia Mózgu 2018”.

W tegorocznej edycji imprezy poświęconej naszemu "układowi sterowania" wykłady prowadzili znamienici specjaliści: prof. Ryszard Tadeusiewicz (AGH), prof. Jan Barciszewski (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu), prof. Dominika Dudek (Collegium Medicum UJ), dr Paweł Boguszewski (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN), prof. Irena Nalepa (Instytut Farmakologii PAN w Krakowie),  prof. Elżbieta Pyza (Uniwersytet Jagielloński) oraz prof. Janusz Rybakowski (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu).

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Instytut Farmakologii PAN, Dział Promocji UJ.

Więcej <link>