Mądra Książka roku 2017

Piętnaście fantastycznych książek rywalizowało o tytuł "Mądrej Książki 2017 roku". Główne nagrody powędrowały do bestsellera "Gdy życie prawie wymarło" Michaela J. Bentona oraz - w kategorii dziecięcej - do książki "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" Catherine Ripley.

Uroczysta gala finałowa miała miejsce 19 kwietnia 2018 roku w auli głównej Collegium Novum UJ. Gościliśmy na niej także, specjalnie przybyłych z Wielkiej Brytanii oraz Kanady autorów zwycięskich książek. Na gali wręczono też statuetki Euklidesa zwycięzcom w pozostałych kategoriach konkursowych.  Nagrodę społeczności akademickiej UJ otrzymała książka "Sen Alicji, czyli jak działa mózg", autorzy: Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski, Wydawnictwo MANDO  Nagrodę redaktorów strony "Mądre Książki" przyznano książce "W królestwie monszatana. GMO, gluten i szczepionki", autorstwa Marcina Rotkiewicza, Wydawnictwo Czarne  Nagroda  internautów w głosowaniu na stronie Wyborcza.pl Kraków powędrowała do książki "Sen Alicji, czyli jak działa mózg", autorzy: Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski, Wydawnictwo MANDO.  Wielkie gratulacje!

Więcej <link>