Konferencja Stomatologii Dziecięcej

W dniach 25-26 maja 2018 roku w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stomatologii Dziecięcej „Pedo&Ortho”.

Sesje naukowe dotyczyły specjalistycznego leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży, zwrócono uwagę na nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne, a także omówiono interesujące przypadki kliniczne. W drugim dniu konferencji odbyła się sesja plakatowa, podczas której prelegenci mogli zaprezentować wyniki swoich badań na wirtualnych plakatach i dokładnie je omówić. Przeprowadzono także Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Sekcji Stomatologii Dziecięcej PTS.
W konferencji wzięło udział ponad 100 osób głównie z krajowych ośrodków i prof. Svante Twetman z Uniwersytetu w Kopenhadze.