Opłatek Środowiska Akademickiego 2017

20 grudnia 2017 roku o godzinie 18.00 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego.

Na wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie przybyli: członkowie władz rektorskich, Senatu UJ, rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpusu dyplomatycznego. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W swoim przemówieniu prof. dr hab. med. Wojciech Nowak rektor UJ, wyraził m.in. zaniepokojenie konfliktami toczącymi się w naszym kraju, które uwidoczniły ostry podział społeczeństwa. Jednocześnie podkreślił, że środowisko akademickie zobowiązane jest do zabierania głosu w sprawach najważniejszych dla Polski. Powinien być to głos wyważony i odpowiedzialny, ale zdecydowany i zawsze oparty na prawdzie. Na zakończenie rektor W. Nowak życzył wszystkim dobrych, szczęśliwych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Wieczorne spotkanie przeplatane było kolędami, które zgromadzeni śpiewali wraz z Zespołem Pieśni i Tańca UJ "Słowianki".

Więcej informacji i fotoreportaż na: www.uj.edu.pl