Uroczyste spotkanie z profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego przechodzącymi na emeryturę

15 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00 w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W uroczystości uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie poprowadził prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Powitał przybyłych profesorów i podziękował im za lata owocnej pracy dla uniwersytetu. Podkreślił również, że pomimo zmiany statusu formalno-prawnego, emerytowani pracownicy naukowi pozostaną integralną i niezwykle ważną częścią uczelni, która nadal będzie obficie czerpała z ich wiedzy i doświadczenia. Pod koniec ceremonii uczestnikom wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowe upominki. Całość uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Camerata Jagellonica”, który zaśpiewał kolędy: Gdy się Chrystus Rodzi, Przybieżeli do Betlejem oraz Hej w Dzień Narodzenia.

Więcej informacji oraz fotoreportaż na: www.uj.edu.pl.