Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ

16 marca 2017 o godzinie 9.00 w Auli Collegium Novum odbyły się promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ.

Uroczystość poprowadzili: prof. dr hab. Stanisław Kistryn,  prorektor ds. badan naukowych i funduszy strukturalnych UJ oraz dr hab. Małgorzata Kruczek, dziekan Wydziału. Prof. Kistryn powitał zebranych, przedstawił historię uroczystości oraz wymienił nazwiska promowanych doktorów i promotorów. Następnie głos zabrała prof. Kruczek, która odczytała tekst przysięgi doktorskiej w języku polskim i łacińskim.

W dalszej części uroczystości doktorzy otrzymali dyplomy oraz gratulacje z rąk rektora, dziekan oraz swoich promotorów. Słowo końcowe wygłosił prof. Kistryn podkreślając fakt, że na barkach nowych doktorów Uniwersytetu Jagiellońskiego spoczywa ta szczególna misja krzewienia prawdy w szeroko rozumianym kontekście życia społecznego. Na uwagę zasługuje tez fakt, iż Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ wypromował ostatnią grupę doktorów przed jego podziałem i wyodrębnieniem Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Po zakończeniu uroczystości i złożeniu podpisów w Sali Senackiej, uczestnicy promocji powrócili do Auli gdzie została wykonana wspólna fotografia pamiątkowa.

Więcej informacji: www.uj.edu.pl