Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Nagrody im. ks. Stanisława Musiała 2017

W piątek 3 marca 2017 roku, w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz dziewiąty wręczono nagrody im. ks. Stanisława Musiała.

Do szacownego grona Laureatów dołączyli w tym roku: Bella Szwarcman-Czarnota, dzięki której polscy czytelnicy mogli zapoznać się z twórczością żydowskich autorów oraz prof. Wacław Wierzbieniec – historyk wyróżniony za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej. Nagrodę ustanowił w 2008 roku Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" a fundatorami są: rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezydent Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Patronuje jej natomiast zmarły w 2004 roku ksiądz Stanisław Musiał jezuita, ceniony publicysta, rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz pojednania Polaków i Żydów. Gości przybyłych na uroczystość o godzinie 12.00 powitał gorąco rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Wykład pt. Ksiądz Stanisław Musiał i studia żydowskie na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił następnie prof. Antony Polonsky. Laudację na cześć Uhonorowanych wygłosili kolejno: rektor Nowak oraz wiceprezydent Miasta Krakowa Andrzej Kulig. Laureaci w swoich przemówieniach nie kryli zaś radości i wzruszenia. Uroczystość uświetnił Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Iagiellonica.

Więcej informacji i zdjęć strona:

www.uj.edu.pl