Odnowienie doktoratu prof. Anny Marchlewskiej-Koj

W piątek 24 lutego 2017 roku w Auli Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Anny Marchlewskiej-Koj.

Sylwetkę oraz dokonania wybitnego Biologa przedstawił w laudacji prof. January Weiner z Instytutu Nauk o Środowisku Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Łaciński tekst dyplomu odczytała następnie dziekan w/w Wydziału, dr hab. Małgorzata Kruczek. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak w swoim przemówieniu podkreślił natomiast wyjątkową rangę  całego wydarzenia, wskazując na jego ogólnouniwersytecki wymiar. Po zakończeniu uroczystości uświetnionej przez występ Chóru Akademickiego, goście przenieśli się do Stuby Communis, by tam wznieść toast winem uniwersyteckim oraz indywidualnie złożyć Jubilatce gratulacje i najlepsze życzenia.

Więcej informacji oraz fotoreportaż:

www.uj.edu.pl