Uniwersytecki Koncert Noworoczny 2017

W niedzielę 8 stycznia 2017 roku w Auli Dużej Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego miał miejsce tradycyjny Uniwersytecki Koncert Noworoczny.

Tym razem widzów w muzyczną podróż szlakiem legendarnego Orient Expressu, zabrała Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Zanim to się jednak stało, życzenia z okazji rozpoczętego 2017 roku w imieniu całej społeczności akademickiej złożył rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Przekazał też na ręce Jurka Dybały, dyrektora i dyrygenta Sinfonietty, prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.

Następnie muzyczny Orient Express wyruszył z Londynu aby dotrzeć kolejno do: Paryża, Warszawy, Pragi, Budapesztu, Bukaresztu, Moskwy i Stambułu. Widzowie mogli usłyszeć utwory: dynastii Straussów, Edwarda Elgara, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Antonina Dvořáka czy Piotra Czajkowskiego. Niedzielny koncert uświetnił również występ Zen Hu, skrzypaczki grającej zarówno na tradycyjnym chińskim instrumencie Erhu jak i skrzypcach elektrycznych.

Więcej informacji i zdjęcia: www.uj.edu.pl

Współorganizatorem koncertu była Sekcja Organizacji Imprez / Dział Promocji UJ.