Pogrzeb Profesora Aleksandra Koja

4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, oraz jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mszę żałobną w kolegiacie św. Anny odprawił bp Grzegorz Ryś. Sylwetkę zmarłego, jego dokonania naukowe i organizacyjne przypomnieli: rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, prof. Zbigniew Madeja, prof. Jerzy Woźnicki oraz prof. Franciszek Ziejka.

Po nabożeństwie urna z prochami prof. Aleksandra Koja została odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim. W ostatniej drodze zmarłemu uczonemu towarzyszyło liczne grono osób. Wśród nich znaleźli się m.in.: reprezentanci władz miasta i regionu, przedstawiciele społeczności akademickiej Krakowa oraz innych polskich ośrodków uniwersyteckich.

Więcej informacji i zdjęcia: www.uj.edu.pl

Współorganizatorem uroczystości była Sekcja Organizacji Imprez / Dział Promocji UJ.