Nadanie godności doktora honoriscausa profesorowi Yukihiro Ozakiemu

20 października 2016 roku w Auli Collegium Maius odbyła się uroczystość nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorowi Yukihiro Ozakiemu.

DHC prof. Yukihiro OzakiUroczystość, którą poprowadził Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, zgromadziła liczne grono znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Prorektorzy, Dziekani oraz inni przedstawiciele środowiska naukowego.

Laudację przybliżającą sylwetkę i dorobek naukowy Laureata wygłosił prof. dr hab. Marek Wójcik.

Łaciński tekst dyplomu odczytał natomiast Dziekan Wydziału Chemii UJ, prof. dr. hab. Piotr Kuśtrowski.

Uhonorowany jest światowej klasy japońskim specjalistą w zakresie spektroskopii molekularnej, zaangażowanym w rozwój nauki i edukacji w dziedzinie chemii fizycznej i spektroskopii. W swoim przemówieniu prof. Ozaki, dziękując za to zaszczytne wyróżnienie podkreślił, iż Kraków i Uniwersytet Jagielloński są szczególnie bliskie jego sercu.

Uroczystość została przygotowana i skoordynowana przez Sekcję Organizacji Imprez (DPI UJ).

DHC prof. Ozaki

Laudator prof. dr hab. Marek Wójcik