Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami

Kolejna Małopolska Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami. Kilka tysięcy uczestników wzięło udział w kolejnej edycji wydarzenia. Zaczęliśmy o godz. 9:00 w Collegium Maius, a zakończyliśmy o 23:00 na Wydziale Chemii UJ. Kilkanaście godzin eksperymentów, wykładów, warsztatów i pokazów - wszystko po to, aby pokazać, że nauka naprawdę może być fascynująca.

Kolejna niezwykła Noc Naukowców za nami. Tradycyjnie, w ostatni piątek września, najstarsza polska uczelnia w Polsce zaprosiła dzieci i młodzież do udziały w tym niezwykłym wydarzeniu, które choć (właśnie) na jedną noc pozwala zobaczyć, jak wygląda praca naukowców na co dzień.

Ani deszcz, ani przenikające zimno nie przeszkodziły kilku tysiącom uczestników wziąć udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 16 jednostek i wydziałów przygotowało bogaty program aktywności, z którego skorzystali nie tylko mieszkańcy Krakowa, lecz także innych miejscowości z Małopolski i Śląska.

Przygotowania do Nocy trwały blisko sześć miesięcy, a zaangażowanych w nie było kilkaset osób z całego uniwersytetu: naukowców, studentówm doktorantów, pracowników administracyjnych - bez zaangażowania tych osób, kolejna Noc Naukowców nie mogłaby się odbyć. A kolejna Małopolska Noc Naukowców już w 2024 roku - widzimy się 27 września. Do zobaczenia!

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie nauka.uj.edu.pl.